Zakopane jak pada deszcz – co można robić?

Niesprzyjająca aura pogodowa w Zakopanem nie oznacza, że jesteśmy zmuszeni siedzieć w apartamencie lub restauracjach. Odwiedzając Zakopane, liczymy na piękną słoneczną pogodę, jednak trudno ją precyzyjnie przewidzieć. Co robić więc w Zakopanem jak pada deszcz ?Dobrze jest mieć przemyślanych wiele możliwości, żeby wiedzieć, co robić w razie deszczu. Oto nasze kilka propozycji.

widok z lotu ptaka na zakopane

Atrakcje Zakopanego

ZAKOPIAŃSKIE MUZEA I GALERIE

Warte odwiedzenia są zakopiańskie muzea. Polecamy Muzeum Stylu Zakopiańskiego ,,Inspiracje” (Droga do Rejów 6) . Pokazuje źródła stylu zakopiańskiego, czyli wszystko to, co było inspiracją dla Stanisława Witkiewicza. Muzeum ma swoją siedzibę w zabytkowej chałupie należącej kiedyś do rodziny Gąsieniców- Sobczaków. Jest to jeden z najcenniejszych przykładów budownictwa w Zakopanem. Wnętrze skrywa wyposażenie ,,izby czarnej”, czyli miejsca, gdzie koncentrowało się życie góralskiej rodziny. Natomiast w ,,izbie białej” zapoznamy się z kolekcją etnograficzną Marii i Bronisława Dembowskich, znawców i miłośników Góralszczyzny.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego (Krupówki 10) mieści ekspozycję historyczną (z dziejów Zakopanego i Podtatrza), etnograficzną (życie codzienne górali, zwyczaje, sztuka) oraz przyrodniczą (fauna, flora, geologia Tatr).

Zachęcamy do odwiedzenia Galerii Sztuki XX wieku, która mieści się w Willi Oksza (Zamoyskiego 25). Ukazuje ona twórczość zakopiańskiej elity artystycznej. We wnętrzach w stylu zakopiańskim ujrzymy prace Witkacego, Rafała Malczewskiego czy Zofii Stryjeńskiej. Znajdują się tam również wyroby szkoły koronkarskiej, snycerskiej i liczne fotografie.

PIWNE SPA

Warta uwagi jest nietypowa atrakcja Zakopanego, jaką jest piwne SPA! Jest to miejsce, gdzie można odbyć relaksującą kąpiel w piwie, ale także wypróbować regionalnych trunków. Istnieje także możliwość wykupienia pakietu na masaż. Zalet takiej kąpieli jest wiele: piwo oczyszcza z toksyn, daje więcej energii, nawilża skórę. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i odprężenie. Wraz z Kartą Tatrzańską można otrzymać 15% rabatu na wszystkie kąpiele, zabiegi wystarczy tylko zarezerwować na pobyt jakiś apartament z naszej oferty dostępnej na stronie internetowej:

Apartamenty Zakopane

i otrzymasz dostęp do rabatów, które oferuje Karta Tatrzańska

Tą i inne atrakcje na które otrzymasz rabat podczas pobytu w jednym z naszych apartamentów znajdziesz na stronie

Młoda kobieta relaksująca się podaczas masażu pleców goacymi kamieniami

AQUA PARK ZAKOPANE

Znajduje się w samym centrum Zakopanego, nieopodal dworca. Aqua park oferuje nam dwa baseny zewnętrzne, jeden zewnętrzny oraz brodzik dla najmłodszych. Nie zabraknie zjeżdżalni, rwącej rzeki, strefy do relaksu z widokiem na Tatry, sauny, kręgielni czy sali zabaw dla dzieci. Zniżka z Kartą Tatrzańską to 15% na bilety 2,5h do strefy basenowej.

JASKINIE

Najbardziej popularne są jaskinie w Dolinie Kościeliskiej:

  • Jaskinia Mroźna jest najbardziej znana ze względu na łatwy dostęp i sztuczne oświetlenie.
  • Smocza Jama w Wąwozie Kraków w Dolinie Kościeliskiej. Jest to skalny tunel przebijający ścianę, który pokonuje się za pomocą łańcuchów. Do jaskini wchodzi się za pomocą metalowej drabinki.
  • Jaskinia Raptawicka posiada najciekawsze dojście do wszystkich jaskiń w Dolinie Kościeliskiej.
Zdjęcie wnętrza jednej z jaskiń w Zakopanem

Warto sprawdzić przed wyjazdem dostępne atrakcje i lokalne wydarzenia. Zawsze pozostają atrakcje jak choćby te wymienione powyżej. Zakopane ma wiele atrakcji do zaoferowania. Z pewnością będzie co robić!