Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Zakopane jest takim miejscem, które warto odwiedzić nie tylko latem czy zimą, ale o każdej porze roku. Choć, miejsce to znane jest głównie jako zimowa stolica Polski, atrakcji nie brak przez cały rok! I to niezależnie czy pogoda dopisuje. Mnóstwo frajdy czeka tu zarówno na dzieci, jak i dorosłych. Dlatego właśnie tak bardzo lubimy Zakopane i jego okolice!

po lewej stronie znajduje się skocznia a w tyle szczyty górskie jest to miejsce w Zakopanem które Warto odwiedzić

Ciekawe miejsca w Zakopanem

Planując długo wyczekiwaną wycieczkę, chcemy, aby wszystko było dopracowane na ostatni guzik i aby zadowolony był każdy uczestnik podróży. Najlepiej by było wrócić z głową pełną wspomnień, ale też siłą do kolejnych wyzwań. Jednak skoro jest tak dużo ciekawych miejsc i atrakcji, to jak zdecydować się na coś konkretnego, błądząc w gąszczu ofert? Można by rzec, że jesteśmy zasypywani reklamami i ogłoszeniami z każdej strony. Łatwo się pogubić? Spokojnie, przygotowaliśmy małą ściągę, dzięki której wymarzony urlop usatysfakcjonuje w stu procentach.

ludzie spacerujący szlakiem w oddali góry

Pierwszy punkt na liście o oczywiście Krupówki — Serce Zakopanego. Najpopularniejsza ulica tego miasta. W czym tkwi więc jej popularność? To proste. Można znaleźć tam chyba wszystko, co potrzebne, by poznać region. Zabytkowe budynki, kościółki, popularne karczmy z tradycyjnym jedzeniem, klimatyczne sklepiki czy nawet oryginalne atrakcje dla najmłodszych (jak np. papugarnia). Może zabraknąć dnia, żeby zobaczyć wszystko, co oferują Krupówki. Oczywiście to niejedyne godne uwagi, ciekawe miejsce w Zakopanem.

różne rodzaje oscypków ułożone na chustach na jednym ze straganów

Co więc jeszcze tu na nas czeka…. Drugim równie popularnym miejscem w Zakopanem, przyciągającym setki turystów jest Kolejka na Kasprowy Wierch. Na szczyt dojechać można w zaledwie 12 minut. Korzystać z niej można i zimą i latem. Naprawdę warto, a i chętnych nie brakuje. My wiemy dlaczego, ale najlepiej sprawdzić samemu.

zdjęcie kolejki górskiej na kasprowy wierch

Wszyscy na pewno kojarzą popularne zdjęcia w panoramą Tatr w tle. Taką fotografię jak pocztówkę, zrobić można na Gubałówce! Miejsce niezwykłe. Będąc tam wydawać się może, że góry są niemal na wyciągnięcie ręki, a cała okolica Zakopanego to magiczna kraina. Na szczyt dotrzeć można bez trudu kolejką. Wrażenia gwarantowane.

lasy, domki u podnóża góry, w oddali zalesione wzgórza i ośnieżone góry

Na naszej liście nie możemy pominąć jednego z ważniejszych miejsc. Spodoba się szczególnie tym, których urzekło Zakopanego- jego historia i styl. Muzeum Tatrzańskie- to tu można zobaczyć cenne skarby miasta. Muzeum mieści się na wcześniej wspomnianych Krupówkach, a biletu wstępu kosztują bardzo niewiele. My polecamy!

góral wyrzeźbiony z drewna

I choć lista mogłaby być jeszcze naprawdę długa, my wybraliśmy tylko te najbardziej popularne miejsca, które zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pozostałe miejsca, jakie znajdą się na liście obowiązkowej, to tylko kwestia upodobań i chęci. Na pewno jest jeszcze wiele do odkrycia.

Noclegi w Zakopanem

Równie ważnym punktem wycieczki, zaraz po atrakcjach jest miejsce noclegowe. W końcu to ważne, gdzie spędzimy kilka nocy. Każdy chce, by miejsce to było przytulne, przyjazne ale i komfortowe. Z racji tego, że Zakopane jest typowo turystycznym miastem, noclegów nie brakuje. My polecamy wybrać apartamenty. Tam luksus spotyka się z tradycyjnym, podhalańskim stylem. Dodatkowo skorzystać można często ze stref SPA. Czy to nie jest wymarzony odpoczynek? Po więcej zapraszamy na:

Apartamenty Zakopane

Szerokiej drogi

Skoro już nocleg wybrany, atrakcje i miejsca do zwiedzania wstępnie ustalone to czas ruszać w drogę! Wiadomo, że pakowanie przynosi najwięcej nerwów, ale odpowiednio wcześniej zaplanowane pozwoli uniknąć stresu. Wszystko planujmy z głową. Nie dajmy się zwariować. Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy zabrać to zdrowy rozsądek. Przydaje się zawsze i wszędzie. No i oczywiście dobry humor, bez niego ani rusz. Życzymy udanego wypoczynku!

dwie uśmiechnięte dziewczyny pokazujące kciuk do góry