Jakie góry w Polsce na wakacje?

Dla doświadczonych turystów i amatorów, dla tych którzy chodzą po szlakach od święta i tych dla których zdobywanie szczytów jest ważną częścią życia polecamy miejsca w polskich górach z przepięknymi i zapierającymi dech w piersiach widokami, które warto odwiedzić.

górska ścieżka z kamieniami w tle wschód słońca zza gór

TATRY

Jest to bardzo popularny kierunek, dzięki łatwemu i taniemu dojazdowi do Zakopanego. Jeżeli nie zaliczacie się do tych turystów dla których przejście Krupówek w dwie strony jest wyjątkowo męczące, będziecie zachwyceni wachlarzem atrakcji w Tatrach. Wiele tras jest przygotowanych pod spacery niż wspinaczkę, choć zapewne chętni skorzystają ze szlaków wymagających większego wysiłku.Spokojnym spacerem można dotrzeć na Morskie Oko, Kasprowy Wierch czy Giewont trzeba się jednak liczyć z tym, że są to miejsca uczęszczane przez turystów, ponieważ są to miejsca najpopularniejsze turystycznie. Dla nieco bardziej zaprawionych turystów polecamy trasę z Morskiego Oka, a dalej przez Dolinę Roztoki prowadzi do Doliny Pięciu Stawów. Inne krajobrazy ale również warte zobaczenia zapewni spacer Doliną Chochołowską lub Kościeliska. Mniej turystów będzie na szlaku na Orlą Perć. Tatry są świetnym kierunkiem jeśli poszukujecie urozmaiconej rozrywki. W Tatrach można spacerować dolinami, eksploatować jaskinie, odpoczywać nad jeziorem, wspinać się po szlakach, a wieczorem wypocząć w góralskiej knajpie.

Tatry- zdjęcie w kolorach pomarańczowych, przedstawiające góry a nad nimi słońce

BIESZCZADY

Bieszczady to góry gdzie znajdziemy spokój spacerując po połoninach, przemierzając szlaki i podziwiając zachwycające widoki. Na szlaku znajdziemy już rzadko spotykaną dziką przyrodę. Bieszczady są idealnym miejscem dla osób pragnących czerpać przyjemność z przebywania na łonie natury. Jeżeli zatęsknicie za innymi atrakcjami polecamy zalew Solina. Można się tam poopalać na plaży, wypożyczyć rowery wodne i pożeglować.

szlak górski w tle widać niewielką mgłę tuż nad zboczem góry

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zasłynęły one dzięki parkom chroniącym przyrodę. W Górach Świętokrzyskich jest wiele tras na wypoczynkowy spacer. Będąc w Górach Świętokrzyskich należy odwiedzić słynny dąb Bartek, czyli najstarsze z naszych polskich drzew. W świętokrzyskim znajdziemy Jaskinię Raj, która jest najczęściej odwiedzana ze względu na swoje piękno. Kolejnym ciekawym miejscem jest Łysa Góra, choć należy przyznać że szybciej uda się zobaczyć stojący obecnie klasztor niż trafić na sabat czarownic.

turysta spacerujący w górach

PIENINY

Tutaj możemy skorzystać ze spływu przełomem Dunajca. Paru godziny spływ w towarzystwie opowieści flisaków pozwoli zobaczyć to , co Pieniny mają w sobie najlepszego. Piękne krajobrazy można również podziwiać z tarasu widokowego na Okrąglicy, jak również z Sokolicy. Będąc w okolicy polecamy zobaczyć czerwony Klasztor- dziś jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków. Oprócz tego, Pieniny słyną z zamku w Nidzicy i ruin zamku Czorsztyn.

na pierwszym planie drzewo rosnące tuż nad przepaścią, poniżej dolina nad nią chmury w tle górskie szczyty

A jeśli szukasz noclegu w Zakopanem i okolicy to możesz skorzystać z oferty apartamentów zamieszczonej na naszej stronie.