Zakopane – dlaczego warto zwiedzić?

Zakopane jest to jedno z większych miast którym chlubi się Polska. Zakopane często jest nazywane stolicą polskich gór. Do Zakopanego przyjeżdżają nie tylko Polscy turyści, ale także zagraniczni. W Zakopanem na nocleg często zatrzymują się znani artyści, ludzie nauki i kultury. Wszystko to jest dzięki lokalizacji miasta u samych stóp Tatr, które oferuje swoim gościom góralską, niepowtarzalną atmosferę oraz niesamowity klimat.

Zakopane to jedna z głównych baz wypadowych na wycieczki w Tatry dla amatorów wędrówek po górach. Stolica Polskich Tatr to miasto pełne góralskich karczm oraz muzyki wykonywane przez lokalnych artystów, która urzeka niemal każdego turystę. Również będąc w Zakopanem koniecznie trzeba przejść przez główny deptak w Zakopanem czyli Krupówki. Jednak to panorama na całe Tatry i zapierające dech w piersiach widoki są największą atrakcją Zakopanego.

ATRAKCJE ZAKOPANEGO

  • Gubałówka- miejsce na które udaje się większość turystów. Jest to wzniesienie w Zakopanem na Pogórzu Gubałowskim. Warto zdobyć ten szczyt, by móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na szczyt możemy wejść pieszo lub wjechać kolejką. Zakopane jest nastawione na turystów wędrujących po górach, ale również na tych którzy są mniej aktywni fizycznie, a chcą zobaczyć piękne widoki.
widok łąki z jednym domkiem, w tle przepiękne góry w Zakopanem
  • Krupówki- jest to najsłynniejszy deptak w Zakopanem. Doskonałe miejsce dla turystów, a raczej deptak po którym można spacerować godzinami i podziwiać okoliczne zabudowania, stragany z pamiątkami itp. Na Krupówkach znajduje się wiele lokali gastronomicznych. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego kto wybierze się do Zakopanego.
ludzie spacerujący po krupówkach, zdjęcie z perspektywy od góry - Krupówki Zakopane
stoisko z oscypkami i różnymi wyrobami z sera
  • Wielka Krokiew- kolejne obowiązkowe miejsce do odwiedzenia podczas pobytu w Zakopanym nie tylko dla fanów skoków narciarskich. Nawet poza sezonem zimowym warto się tam wybrać. Wielu turystów wchodzi na szczyt Wielkiej Krokwi , aby poczuć się jak skoczkowie podczas zawodów.
  • Dolina Kościeliska- jest to najpiękniejsza i najbardziej znana dolina polskiej części Tatr Zachodnich. Nazwa doliny pochodzi od nazwy miasteczka w pobliżu- Kościelisko. Dolina należała kiedyś do Kościeliska. Z roku na rok dolina przyciąga coraz większe grono turystów. W dolnych i środkowych partiach Doliny Kościeliskiej można podziwiać piękne bramy skalne.
Zakopane - droga kamienista z piaskiem, z lewej strony stara ławeczka a w tle góry
  • Morskie Oko- wybierając się do Zakopanego warto się przygotować na długie piesze wędrówki po górskich szlakach. Jest tutaj wiele szlaków, którymi warto wędrować. Grzechem jest nie pójść na Morskie Oko. Trasa na Morskie Oko jest bardzo oblegana przez turystów podobnie jak Giewont. Jeśli jednak jedziemy do Zakopanego to powinniśmy wybrać się na takie wycieczki. Wędrując po górach możemy podziwiać prawdziwe piękno gór.
głaz położony na brzegu jeziora - morskie oko w Zakopanem - w tle piękne góry
  • Dom do góry nogami- jest to kolejna warta uwagi atrakcja w Zakopanem, która jest stosunkowo nowa. Jest to dom, który leży na swym dachu. Konstrukcja została przygotowana tak, aby można było wejść do wnętrza i doznać niewyobrażalnych i trudnych do opisania wrażeń. Wszystko jest w powietrzu, a zwiedzający mają wrażenie jakby spacerowali po suficie. Jest to doskonała atrakcja, która zachwyci zarówno młodszych i starszych turystów odwiedzających Zakopane.

Jeśli odwiedzasz zakopane i szukasz noclegu, wejdź na naszą stronę, gdzie możesz znaleźć luksusowe apartamenty w Zakopanem i Kościelisku. Serdecznie zapraszamy!